Nasza firma przenosi gotowe używane domy i zmienia je pod względem architektonicznym i użytkowym. Są to kompletne domy, które są demontowane załadowywane na środek transportu i przewożone w dobrowolne miejsce w Polsce.
Czas montażu domu wynosi od 2 do 3 tygodni, licząc od chwili przyjazdu ekipy na plac budowy. Zależny on jest od wielkości i zakresu prac jakie mają być wykonane w przenoszonym budynku. Na okres prac budowlanych nocleg zapewnia inwestor.

Oferowane przez nas domy budowane są w następującej technologii.
Domy z bali to domy budowane w jednej z najstarszych technologii budowy domów. Przenoszone Domy budowane przez naszą firmę posiadają unikalny i ponadczasowy charakter dzięki naturalnemu stylowi bali i sprawdzonej architekturze wykonania przez naszych dziadków.
Materiałem, z którego wykonane są te domy to bale prostokątne o grubości 3 lub 4 cali. Bale tworzące ściany  zewnętrzne i wewnętrzne łączone są według tradycji  ciesielskiej na tzw. Jaskółczy ogon z teblami.
Połączenie tych bali 10 cm warstwą izolacji termicznej z wełny sprawia, że ściany te są wyjątkowo ciepłe, a zjawisko kondensacji wody w tej ścianie praktycznie nie występuje.
Biorąc pod uwagę dodatkowo fakt, że w domach z bali nie ma tzw. mostków termicznych domy te są bardzo ciepłe.
Jednocześnie można zauważyć że oferowane przez nas domy drewniane do przeniesienia budowane są ze stosunkowo cienkich bali (np 75, 100 mm), to do obecnych czasów były one użytkowane całorocznie bez dodatkowych ociepleń, a tym samym nie należą do drogich.
Wybór prezentowanej technologii jak i sposób budowy (przenoszenie) drewnianego domu to jedna z najważniejszych decyzji, która będzie stanowić o wyglądzie i charakterze Państwa domu.
Decydując się na wybraną technikę warto zwracać uwagę na wizualne i estetyczne możliwości wykończenia ścian oraz elewacji.
W przypadku przenoszonych domów z bali ściany można pozostawić w naturalnej postaci stosując impregnację, jak również zastosować inne rodzaje ich wykończenia np. pokrywając niektóre ściany płytami gipsowymi, cegłą, boazerią różnego typu czy kamieniem.

 

Domy do przeniesienia!

Poprzez modyfikację gotowego projektu dopracowujemy projekt do potrzeb klienta. Dopuszczalne są wszelkie zmiany pomieszczeń oraz wymiarów domów Więcej >>

 

Dodatkowo ściany są dyblowane kołkami z drewna liściastego tzw teble. Budowa ścian w konstrukcji wieńcowej polega na tym, że bale układa się... Więcej >>

 

Galeria zdjęćPrzejdź do galerii

 

 
 

Skontaktuj się z nami wypełniając poniższy formularz:

( Pola oznaczone gwiazdką są wymagane )This form is powered by Free Contact Form

 

Kamil Markiewicz 2007 | All rights Reserved | markiewicz.mail@gmail.com